Jak pisać artykuły na WordPress?

Pewnie nie raz słyszeliście termin „copywriting” albo „zzs” (znaki ze spacjami). W pisaniu tekstów na WordPress i ogólnie Copywritingu SEO jest masa fajnych i chwytliwych terminów, które mają znaczenie dla pozycjonowania naszej strony. Aby pisać poprawnie teksty nie wolno być robotycznym. Piszemy je pod przeglądającego, ale też pod roboty Google. Muszą mieć sporą ilość znaków, a nie schematyczne 1200 czy 1500.

Pisanie tekstów SEO jest łatwe, ale żeby odjąć sobie roboty i zrobić swoje, musimy poznać wtyczkę. W naszym przypadku jest to Yoast i wiemy, że dobrze zgrywa się z robotami/algorytmami Google. Jego podpowiedzi bywają bezbłędne i w wielu przypadkach ratuje nam, programistom tyłek!

Pisz teksty na około 2500 znaków ze spacjami, wrzucaj multimedia i podpisuj je frazami SEO, a na dodatek pamiętaj, by wszystkie najbardziej żmudne elementy wykonać na 100%. Z powodu lenistwa strony wyglądają dobrze, a w środku tragicznie. W tekstach mamy to samo. Napisanie tekstu to 30 minut, ustawienie SEO to kolejne 30 minut, więc godzina czasu. Poświęcisz 4 godziny miesięcznie i Twoja strona będzie bardzo wysoko w wyszukiwarce.