Jak buduje się e-sklepy?

Większość pracy jest żmudna, bo polega na konfigurowaniu sklepu oraz wszelkich wysyłek, opcji płatności, dostawy itd. Przygotowanie sklepu z 10 produktami do sprzedaży zajmuje 7 godzin i to bez użycia skomplikowanych wtyczek do automatyzowania sprzedaży. W przeliczeniu na złotówki postawienie sklepu powinno kosztować 400-500 złotych.

Roboczogodziny programowe – nie dla amatorów!

Na portalach typu Freelanceria, Useme czy Oferia znajdziemy masę ogłoszeń od rzekomych specjalistów, oferujących pomoc przy stronach internetowych w rozliczeniu godzinowym. Zazwyczaj za jedną godzinę programowania koledzy z w/w portali życzą sobie od 35 do nawet 60 złotych. Kwota maksymalna, czyli 60 złotych jest zrozumiałe w przypadku specjalistów od pythona, ale i za 35 złotych znajdziemy profesjonalistę, który np: zbuduje nam stronę w kilka godzin.

Polskie „easy money”

Floyd „Money” Mayweather rzekł mawiać, że każda walka to dla niego łatwy pieniądz, czyli easy money. Mówi się tak w przypadku nabijania ludzi w balona, bo na roboczogodzinie można zarobić porządny pieniądz. Amatorzy WordPressa ogłaszają się i chcą po 40 złotych za godzinę pracy. Wiele razy słyszeliśmy, że szablon typu Salon Urody kodowali 22 … godziny robocze! Kompletny amator zrobiłby to w 15 godzin, my robimy w 5, a pewnie znajdą się i tacy, którzy go „machną” w dwie godziny.